Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/m/u/muks-razem.ugu.pl/maincore.php on line 18

PHP-Fusion Powered Website - News: MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA I MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA I MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Newsy20.04.2017r. sześcioro uczniów naszej szkoły i zawodników MUKS „RAZEM”– Natalia Babińska, Patrycja Babińska, Żaklina Pastwa, Dawid Turzyński , Krystian Lewandowski i Mateusz Rekowski uczestniczyło w Gdańsku w Wiosennych Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych. Udział całej ekipy zakończył się ogromnym sukcesem. Dziewczyny – Patrycja i Żaklina, które zajęły odpowiednio miejsca II i III, wywalczyły II miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 16. Wśród dziewcząt starszych równych sobie nie miała Natalia, która ze znaczną przewagą wygrała swój bieg.
Chłopcy młodsi zaprezentowali się jeszcze lepiej. Mateusz zajął I, Dawid II a Krystian IV miejsce. Wyniki te dały w klasyfikacji chłopców do lat 16 II miejsce. W klasyfikacji generalnej, nasi uczniowie wywalczyli najwyższy stopień podium (startowało 14 reprezentacji).
Najlepsi zawodnicy z powyższej imprezy, reprezentowali Pomorze na Mistrzostwach Polski, które w dniach 22-23.04.2017r. odbyły się w Ostrzeszowie. Z naszego Klubu w Mistrzostwach Polski startowali Natalia Babińska, Patrycja Babińska, Żaklina Pastwa, Mateusz Rekowski, Krystian Lewandowski i Dariusz Kosiedowski. Zajęli oni miejsca: Mateusz – IV, Patrycja – V, Natalia – VII, Krystian – IX, Żaklina – X i Darek – XIV. W 53 Crossie Ostrzeszowskim wzięło udział ponad 2000 biegaczy z kraju i zagranicy.
53 Cross Ostrzeszowski otwarto z pełnym ceremoniałem olimpijskim. Flagę na maszt wciągnął poczet złożony z czołowych lekkoatletów powiatu ostrzeszowskiego, znicz olimpijski na stadion im. Janusz Kusocińskiego po raz 38 wniosła sztafeta złożona z dwudziestu sympatyków najstarszego Klubu Olimpijskiego w Polsce - Klubu z Wysocka Wielkiego. W sumie podczas 53 Crossu Ostrzeszowskiego rozegrano 18 biegów.
Uczniów do zawodów przygotowali: Przemysław Lepak, Paweł Jakubowski i Jarosław Fidurski.