Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/m/u/muks-razem.ugu.pl/maincore.php on line 18

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/m/u/muks-razem.ugu.pl/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/m/u/muks-razem.ugu.pl/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/m/u/muks-razem.ugu.pl/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/m/u/muks-razem.ugu.pl/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/m/u/muks-razem.ugu.pl/maincore.php on line 39
PHP-Fusion Powered Website - Historia powstania Klubu
Kwiecień 20 2024 21:37:34
Nawigacja
· Strona główna
· Sprawozdania
· Sukcesy sportowe
· Historia powstania Klubu
· Linki
· Galeria zdjęć
· Dodaj link
· WŁADZE KLUBU
· STATUT KLUBU
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 8,298
· Najnowszy użytkownik: test
Historia powstania Klubu
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „RAZEM”

Początkiem powstawania Uczniowskich Klubów Sportowych w Polsce był rok 1994. Wysiłek twórczy kilku osób, a wśród nich Zbigniewa Kowalskiego, Wiktora Pikuli i Zbigniewa Winiarskiego z Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki nie poszedł na marne.
W maju 1994 roku, ówczesny Prezes Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki Stanisław Stefan Paszczyk i Minister Edukacji Narodowej Aleksander Łuczak wystosowali pisma skierowane do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów, w których zachęcali do zakładania Uczniowskich Klubów Sportowych.
Inicjatywa ta spotkała się z pozytywnym przyjęciem w naszym środowisku.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego Marka Grzonki i Jarosława Fidurskiego oraz poparciu ówczesnego Dyrektora Szkoły Specjalnej w Czersku Jana Gliszczyńskiego powstał klub.
Był pierwszym tego rodzaju klubem, zrzeszającym uczniów, nauczycieli i rodziców, który zakładał objęcie zajęciami nadobowiązkowymi wychowania fizycznego ogół młodzieży ze Szkoły Podstawowej Specjalnej, uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Malachinie oraz jej absolwentów na terenie miasta i gminy Czersk.
Decyzją Wojewody Bydgoskiego z dnia 19.09.1995r. wpisano pod numerem 240 do rejestrów stowarzyszeń kultury fizycznej i ich związków, stowarzyszenie kultury fizycznej pod nazwą: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Razem” w Czersku.
Po rejestracji w Urzędzie Wojewódzkim, klub zgłoszono do konkursu Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki dla nowo utworzonych UKS-ów, skąd MUKS „Razem” otrzymał sprzęt sportowy na prowadzenie sekcji lekkiej atletyki i tenisa stołowego a dwa lata później również dla nowo utworzonej sekcji żeglarskiej.

Głównymi celami klubu są:
1. Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w tym uczniów niepełnosprawnych w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły oraz o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków Klubu.
2. Angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych.
3. Uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim.
4. Organizowanie zawodów i imprez sportowych różnych szczebli.
5. Organizowanie zajęć sportowych dla uczniów szkoły w tym uczniów niepełnosprawnych i jej absolwentów w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej i umysłowej.
6. Organizowanie działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.
7. Organizowanie uczniom wszystkich klas różnorodnych form współzawodnictwa sportowego.
8. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu.
9. Organizowanie obozów sportowych i rekreacyjnych dla zawodników Klubu w tym zawodników niepełnosprawnych.

Od momentu powstania klubu pragniemy, aby sport stał się drogą kształtowania zdrowia, realizacji pasji, która pomaga wypoczywać, bawić się, przeżywać radość i cieszyć się z nabywania nowych i doskonalenia posiadanych umiejętności, a także, by tworzyć warunki dla szeroko pojętej integracji młodzieży niepełnosprawnej w społeczności lokalnej.
Staramy się promować wiele dyscyplin sportowych, do których oprócz wyżej wymienionych należy; piłka nożna, pływanie, ringo czy badmington.
W większości naszych poczynań jesteśmy wspierani przez Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Urząd Miejski w Czersku jak również przez lokalnych sponsorów.
Obecnie działalność Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RAZEM” prowadzona jest w czterech obszarach:

- Aktywne funkcjonowanie w strukturach Towarzystwa Społeczno Sportowe „Sprawni Razem”;
- Udział w prestiżowych imprezach wojewódzkich, ogólnopolskich a nawet europejskich – szkolenie dzieci i młodzieży głównie w sekcjach piłki nożnej, lekkiej atletyki i tenisa stołowego;
- Organizacja zawodów sportowych na szczeblu powiatu, województwa (dziesięciokrotnie byliśmy organizatorami Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych i czterokrotnie Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej;
- Organizacja obozów i zgrupowań sportowych – na przestrzeni działalności klub zorganizował 9 obozów, w których uczestniczyło 165 sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportowe;

Wszystkie te działania propagują sport jako pasje, sposób spędzania wolnego czasu przynoszą wysokie sukcesy, a to prowadzi do podniesienia poziomu proponowanej przez szkołę oferty edukacyjnej, a tym samym do podniesienia jakości pracy szkoły oraz może przyczynić się do zapobiegania patologiom społecznym.
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 498,273 Unikalnych wizyt