Deprecated: Function eregi() is deprecated in /virtual/m/u/muks-razem.ugu.pl/maincore.php on line 18

MISTRZOSTWA POLSKI W BADMINTONIE 2013
Dodane przez jarek60006 dnia Listopad 24 2013 18:55:30
SIEDEM MISTRZOWSKICH MEDALI...
Treść rozszerzona
Podczas Mistrzostw Polski Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni Razem” w badmintonie nasi zawodnicy zdobyli aż siedem medali. Sukces był możliwy dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenera.
Mistrzostwa Polski w badmintonie ,,Sprawni Razem” odbyły się w dniach 22-24.11.2013r. po raz dziewiąty w Koninie. W zawodach wzięło udział prawie 80 zawodników. Swoje reprezentacje wystawiło 10 województw.
Młodzież startowała w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej 16 lat. W pierwszej z tych grup znaczący sukces w swej karierze sportowej osiągnęła: Dorota Wiśniewska, która w grze pojedynczej dziewcząt zdobyła złoty medal! W tej samej kategorii jej młodsza koleżanka Natalia Babińska zajęła III miejsce. Wśród chłopców do lat 16 Kamil Wyskida po bardzo zaciętym pojedynku zajął drugie miejsce. A jego kolega z drużyny - Martin Trzebiatowski trzecie.
Bardzo dobrze zawodnicy spisali się w grach deblowych. Para deblowa mieszana - Kamil Wyskida i Dorota Wiśniewska zostali mistrzami Polski. W grze podwójnej mężczyzn Martin Trzebiatowski razem z kolegą ze Słupska Mateuszem Żelaznym wywalczyli brązowe medale. Taka liczba zdobytych medali dała reprezentacji województwa pomorskiego, której trzon stanowili zawodnicy MUKS „RAZEM”, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.